bg

Andy Warhol dostal Cenu Wolkrova Prostějova

Wolkruv Prostejov

Co se vůbec stalo na celostátní přehlídce Wolkrův Prostějov 2014? Jednou větou – Divadlo Najt v Prostějově porotu překvapilo a jistým způsobem zasáhlo. V každém případě jsme vzbudili bouřlivou diskusi jak mezi jednotlivými diváky, tak i mezi samotnými porotci. Jsme ale na to zvyklí a víceméně jsme s tím počítali. Přijeli jsme na místo a ze začátku jsme byli trošku v rozpacích, jestli vůbec na Wolkrův Prostějov patříme. Pak jsme se museli potýkat s technickými problémy, kdy se nám během cesty ulomily dva stojany na projekční plátno. Problém jsme vyřešili a v osm hodin večer si A a B opět zavolali. V první řadě na kraji seděl Petr Váša (Ty Syčáci), který dostal mylnou informaci, že představení má 2,5 hodiny. Nakonec nám řekl, že když po 55 minutách A a B zavěsili, bylo mu tu trošku líto. Nám to líto není, protože divadlo Najt si odvezlo Cenu Wolkrova Prostějova s doporučením na Jiráskův Hronov. Děkujeme 🙂

Najt vyrazí na konci května na divoké divadelní turné

plakat_cerveny

31. května si Najťáci dají „dabl představení“. Nejprve v 11 hodin vystoupí na jevišti v Písku, pak se přesunou do své domovské Devětadvacítky, kde odehrají ve 20 hodin „Od A k B a zase zpět“ pro pardubické diváky. Bude to divoký den!

„Je to pro nás výzva“, říká herečka a jedna z autorů hry Jana Tichá. „Nešlo to odmítnout ani udělat jinak. Celostátní přehlídka experimentujícího divadla, kam Najt postoupil z hradeckého Audimaforu, je prestižní záležitost a všichni se do Písku moc těšíme“. Autem do jižních Čech vyrazí Najt už v pátek 30. května, aby nasál festivalovou atmosféru a také se naladil na sobotní výkon. V 11 hodin dopoledne to A a B rozbalí před porotou a diváky, ve 13 hodin nás čeká hodnocení, pak balení kulis a zpáteční cesta do Pardubic. Večerní představení v Divadle 29 už pro nás bude za odměnu. Takže neváhejte a dojděte. Třeba přijde nějaký bonus 🙂

Představení „Od A k B a zase zpět“ na královehradeckém Audimaforu USPĚLO!

edie-sedgwick-andy-warhol

Andy Warhol a jeho svita se může radovat. Lektorský sbor udělil divadlu najt CENU ZA INSCENACI, Janě Tiché a Nadě Kubínkové CENU ZA HERECTVÍ a dvojité doporučení na celostátní přehlídku. V napětí tedy očekáváme, jestli se pojedeme s Andy Warholem a jeho B podívat na přehlídku experimentujícího divadla Šrámkův Písek nebo zamíříme na divadlo poezie Wolkerův Prostějov. A možná pojedeme na obě místa. To se teprve uvidí. Každopádně máme radost a děkujeme porotě v tomto složení:

prof. dr. Jan Císař CSc (teatrolog a pedagog)
Vladimír Hulec (divadelní publicista)
Mgr. Alena Zemančíková (autorka, dramaturgyně a režisérka Českého rozhlasu)
Bc. Michal Zahálka (student katedry divadelní vědy FF UK Praha, divadelní recenzent)

Zároveň děkujeme našim fanouškům, kteří nás do Hradce přijeli podpořit, a také děkujeme pořadatelům hradeckého Audimaforu za vřelé přijetí a příjemné zázemí. Cítili jsme se u vás skvěle. 

Najt se připravuje na Audimafor 2014

najt

Postupová přehlídka na celostátní přehlídky Šrámkův Písek, Mladá scéna Ústí nad Orlicí a Wolkrův Prostějov.

29. března nás můžete vidět v Divadle Drak v Hradci Králové. Andy Warhol zamíří na přehlídku experimentálního divadla Audimafor. Měli jsme hrát dopoledne v 10 hodin, ale nakonec se nad Andym pořadatelé slitovali a bude všechno dělat v posteli až od půl osmé večer. I tak budeme potřebovat hodně energie, takže budeme rádi, když nás naši fanoušci přijedou podpořit. Do Hradce se samozřejmě těšíme, a jsme zvědaví, co nám řeknou fundovaní porotci. Zároveň nic neponecháme náhodě a ještě zkoušíme. Důkazem toho jsou fotografie, toho vína si samozřejmě nevšímejte, slouží pouze jako rekvizita 🙂

Dále plánujeme představení v Divadle 29, konkrétně 29. května 2014. Takže výzva pro všechny, co nás ještě neviděli, anebo to chtějí dát ještě jednou. Všechny srdečně zveme!

 

Najťáci si zahráli na Grand festivalu smíchu

vcd-logo

Divadlo najt odehrálo své představení „Od A k B a zase zpět“ na Malé scéně pardubického Východočeského divadla v sobotu 1. února. Hráli jsme před plným hledištěm a se třemi děkovačkami. A i když „B“ odpadly při představení obě umělé řasy a „A“ si oblékl naruby trenýrky, tak se nám hrálo dobře. Děkujeme všem, kteří nás na profesionální divadelní scénu přišli podpořit, protože tréma byla opravdu velká a díky reakcím v publiku na nás nebyla vidět. Děkujeme i pardubickému Východočeskému divadlu, že nás na 14. ročník Grand festivalu smíchu pozvalo a dalo nám prostor si zahrát v rámci doprovodného programu. A taky děkujeme Andymu, že nás kontroloval odněkud ze shora.

Grand festival smíchu / 1. února 2014

vcd-logo

1. února 2014 v 17:00 Divadlo najt na Grand festivalu smíchu – VČD Pardubice, Malá scéna ve dvoře.

1.repríza

repriza

Divadlo najt má za sebou dvě představení, jedno se odehrálo v předpremiéře v Alšově Jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou, premiéra se pak uskutečnila v pardubickém Divadle 29. Bylo vyprodáno, obě představení vidělo celkem 200 diváků. V úterý 12. listopadu se opět Andy Warhol vrátí na jeviště Devětadvacítky a dá šanci všem těm, co ještě „Od A k B a zase zpět“ neviděli. Hrajeme od 19 hodin. Vstupenky si můžete rezervovat buď přímo v Divadle 29 nebo na ticketportal.cz.
Těšíme se na vás.

Předpremiéra představení / Alšova Jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou / 27. září 2013

ajg

Andy Warhol ve své době rozpoutal uměleckou revoluci − jeho práce se staly velmi rychle nejenom kontroverzní, ale i populární. Stal známým po celém světě nejenom jako malíř, režisér avantgardních filmů a také jako manažer rockové skupiny The Velvet Underground. Bylo o něm natočeno několik životopisných a dokumentárních filmů, v roce 1991 bylo poblíž rodné vesnice jeho rodičů otevřeli muzeum věnované jeho tvorbě. Další muzeum našlo o tři roky později zázemí v jeho rodném Pittsburgu. Po celém světě se doteď konají jeho výstavy. A jedna z nich se teď uzavírá i v Alšově Jihočeské galerii na Hluboké. Právě tam bude mít představení „Od A k B a zase zpět“ pardubického divadla najt 27. září 2013 svou předpremiéru.

warhol2013

Premiéra představení / pardubické Divadlo 29 / 5. října 19:00

LOGO_divadlo29_male

Divadlo najt zve na premiéru do pardubického Divadla 29. Právě to nám nabídlo k realizaci inscenaci skvělé podmínky. Jak prostorové, tak i časové. Díky podzimnímu festivalu Kulturní automatické mlýny jsme mohli v divadle téměř neomezeně inscenaci připravovat. Za což D29 děkujeme. Premiéra se uskuteční 5. října v 19 hodin.